Eğitim Kurumları Çözümleri


DERSHANE OTOMASYON

Öğrenci Sicil Bilgileri Girişi
Her öğrencinin; adı, soyadı, doğum tarihi, aday no, kayıt tarihi, fotoğrafı, sınıfı, okulu, son durumu, kazandığı yer, danışman öğretmeni ve iletişim bilgileri tek ekranda takip edilebilir. Aynı zamanda bu ekranda, eksik evrak takibi de yapılabilir. İzin kağıdı ve dershaneye özgü kimlik kartı çıkarılabilir.

Dershane Gelir-Gider Girişi
Programda, öğrenci taksitlerinin dışındaki diğer gelirler ve giderlerin tamamı programda kaydedilebilir. İstenildiği şekilde, yeni gelir ve gider türü tanımlaması yapılabilir. Örneğin Kitap Satışı, Kredi Kartı Gelirleri, Elektrik, Su, Telefon ödemeleri, Matbaa, Bina, Kira Giderleri vb.

Derslik Yerleştirme
Sınavlar için, sınav yerleşim planları son derece kolay olarak hazırlanabilir. Program otomatik olarak öğrencileri karma yaparak, her sınıf ve sıralara yerleştirir. Sınav Yerleşim Planı, oturum yerleri olarak veya liste şeklinde yazıcıdan çıkarılabilir. Bu sayede, zaman kaybı ve kopya çekilmesi önlenebilir.

Ders Programı
Programda, öğrencinin dahil edildiği sınıfa ait ders programı otomatik olarak listelenir. İstenirse bu ders programı yazıcıdan çıkarılabilir. Ders Programı üzerinde öğrencinin ders programı ve öğretmen bilgileri listelenir.

Personel Kazanç/Kesinti Girişi
Personellerin maaş dışındaki avans, ikramiye gibi diğer kazanç ve kesintileri de programda takip edilebilir. İstenilen aya ait avans, ikramiyeler, miktar ve açıklamalarla birlikte kolaylıkla kaydedilebilir. Belirtilen tarih aralıklarındaki avansların listesi yazıcıdan çıkarılabilir.

Personel Kaydı Girişi
Personellerin adı, soyadı, iletişim bilgileri, kimlik bilgileri ve fotoğrafı kaydedilebilir. Personel Kimlik Kartı çıkarılabilir. Ücret tipleri, saatlik, günlük veya aylık olarak belirtilebilir. Personeller ayrı gruplar halinde girilebilir.(Ortaklar, Öğretmenler, Büro Personeli vb.)

Devamsızlık Girişi
Öğrencilerin devamsızlıkları programa kaydedilebilir. Devamsızlıklar, devamsızlık girişi ekranından ayrıntılı olarak girilebilir. Devamsızlıklar ile ilgili mazeretli-mazeretsiz gibi sebepler ve açıklamalar kaydedilebilir. Devamsızlıklar optik kağıtlar ile takip ediliyor ise, programa disketle de yüklenebilir.

Başarı Grafikleri
Öğrencilerin; sınavlara, sınıf ortalamasına ve dershane ortalamasına göre başarı grafikleri, her ders ve puan türü için istenilen grafik çeşidine göre çıkarılabilir. Başarı Grafikleri, aynı zamanda her sınıf için veya genel dershane ortalaması için alınabilir.

Raporlar-Kriter Formu
Programda değişik kriterler ( Sınıf, Şube, Branş, Geldiği Okul, Kazandığı Yer, Kurs Tipi,Kayıt Türü, Kayıt Tarihi vb.) kullanılarak, dershane için gerekli tüm rapor çeşitleri kolaylıkla çıkarılabilir. (Resimli Sınıf Listesi, Yapılacak Tahsilatlar, İhbarnameler.)

Detaylı Bilgi için

Bizi Arayın

Eğitim Kurumları Çözümleri Hakkında daha fazla bilgi almak için bizim ile iletişime geçin.